BİZ KİMİZ?

HAKKIMIZDA

AKOĞLU

PRES MONTAJ SANAYİ LTD.ŞTİ 1972 yılında, Sayın İsmail Hakkı Akoğlu tarafından kurulmuş ve küçük bir atölyede pul üretimi ile faaliyetlerine başlamıştır. Yenilikçi ve sağlıklı bir büyüme ile dünyanın her yerine parça gönderen bir kuruluş halini almıştır.
Güçlü ve güvenilir bir yan sanayi olmanın gururu ile AKOĞLU geçmişten gelen tecrübelerinin ışığında müşterilerine kaliteli, tam zamanında ve rekabetçi fiyatlar ile hizmet vermektedir. TOYOTA, TOYOTETSU ,HONDA ,SANGO VE AISIN firmaları ağırlıklı olmak üzere haftada 850.000 adet ve 430 referansın üzerinde boyalı , kaynaklı ve montajlı ürün müşterilerimize sevk edilmektedir.

01.

MİSYON

45 yıllı aşan tecrübesi ile kalıp tasarım ve üretimi, boyalı, montajlı ve şekillendirilmiş sac parça üretiminde otomotiv ana tedarikçisi olarak;
* Tüm faaliyetlerde çözümün parçası olan,
* Sürekli iyileştirme ile müşterilerine değer katan,
* Sektörü ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek yenilikçi yaklaşımlar sunan,
* “Önce insana saygı” temel ilkesi ile çalışanlara değer katan ve ekip ruhu ile başarıya ulaşan bir şirket olmak.

02.

VİZYON 2025

* Sürekli iyileştirme kültürü ile sürdürülebilir başarı yakalayarak şekillendirilmiş saç parça üretiminde her zaman tercih edilen firma olmak.
* Hatlarının tamamını progressive kalıp ile üretim yapacak şekilde modernize etmek ve küresel rekabetçi bir firma olmak.

03.

GENEL STRATEJİ

Sürekli iyileştirmeler yaparak parça fiyatlarını düşürmek.
Çevre ve çalışma şartlarını iyileştirerek mutlu çalışma ortamı sağlamak.
Malzeme, doğal kaynaklar ve enerji kullanımını optimize etmek.
Kalıp yapım ve teslimat sürelerini kısaltmak.
Yan sanayiler ile güçlü bir yapı kurmak ve onlarla birlikte gelişmek.
Tam zamanında ve kaliteli ürün üretmek

KALİTE POLİTİKASI

AKOĞLU OTOMOTİV A.Ş.'nin ana amacı, müşteri beklentileri ve ihtiyaçlarını karşılayarak ekonomik, zamanında ve güvenilir ürünler üretmektir. Bu amaçla taahhütleri aşağıdaki gibidir; 1-Müşteri memnuniyetini sağlamak 2-Hataları oluşmadan önlemek 3-Sürekli iyileştirmek 4-Değişkenlik ve savurganlığı azaltmak 5-Yaptığımız bir işi ilk seferinde doğru ve hatasız yapmak 6-Çevre, iş ve insan sağlığına önem vermek 7-Etkin kapasite kullanmak ve verimliliği arttırmak 8-Risk odaklı çalışma tarzını tüm süreçlerde uygulamak
9- Yasal mevzuat ve şartlara uygun çalışmak 10-Ekip çalışması bilincini oluşturmak, kalite yönetim sistemlerine katılımı sağlamak 11- Tedarikçilerimizin kaliteli ürün ve hizmet vermeleri için gelişimlerine katkı sağlamak 12- Çalışan memnuniyetini sağlamak 13- Acil durumlarda, salgın hastalık (pandemi)ve kriz dönemlerinde üretimimizin ve diğer süreçlerimizin kesintiye uğratmayacak yönetsel, organizasyonel ve fiziki şartları sağlamak Temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

REFERANSLAR

Çalıştığımız bazı markalar